Wednesday, August 17, 2005

��� ����: ��"� ��� ����

חדשות חב"ד


גוש קטיף: צה"ל החל בחורבן

"למה אתה מגרש את הילדים האלה מהבית שלהם? למה? בגלל שאיזה דיקטטור החליט?", נשאל קצין שהתדפק על דלת. "המחבלים והפצמ"רים לא הוציאו אותי מפה, אז אתם תוציאו אותי?", שואלת תושבת נווה דקלים. ימי חורבן.

מתוך ערוץ 7:

גני טל:

מאות חיילים נכנסו לישוב גני טל על מנת לעקור את הישוב, לגרש את יושביו ומאוחר יותר להחריב את הבתים. כתבנו קובי פינקלר מדווח כי החיילים עוברים בין הבתים ומודיעים לתושבים כי עד השעה 13:30 עליהם לעזוב את בתי הישוב. כתבנו קובי פינקלר מוסר שכבר אמש הודיעו אנשי הישוב כי הם מתכוונים לפי הוראת הרב המקומי הרב גבי קדוש . תושבי המקום אמורים לעזוב לשהיית בינים בבית הארחה בחפץ חיים.

לביתו של חבר הכנסת צבי הנדל הגיע מפקד בית הספר לטיסה, אל"מ ניר הכהן, בראש צוות הדורש מבני המשפחה לנטוש את ביתם. הנדל ורעייתו משוחחים עימו ודורשים הסברים לסיבת גירושם מביתם. אל"מ הכהן מנסה להעביר את האחריות לעקירה לדרג הפוליטי. הנדל מצידו קובל על המציאות בה בכירי צה"ל אינם מתעוררים להתנגד באופן פומבי למעשי הממשלה.

מורג:

למורג נכנסו גם כן מאות אנשי יס"מ, שוטרים וחיילים מאוגדת 'עידן' והחלו ללכוד מפגינים ולהעלות אותם לאוטובוסים שיועדו למעצר התושבים.

נווה דקלים:

דקות אחדות אחרי השעה 8:00 נכנסו לנווה דקלים כוחות העקירה במגמה להחל בדקות הקרובות בגירוש התושבים ובהחרבת ה! ישוב. שער הישוב נפרץ על ידי בולדוזר צה"לי. כתבנו מדווח כי מדובר בכוחות מחטיבת "גולן" של אוגדת "געש".

בשעה 7:20 הוזעקו התושבים בנווה דקלים על ידי סירנת האזעקה ברחבי הישוב. התושבים פעלו כמתוכנן. המשפחות התכנסו בבתיהם, הצעירים התכנסו בבתי הכנסיות הספרדי והאשכנזי שבישוב. כוח נוסף נערך בשערי הישוב ובגגות על מנת להתריע עם הגעת כוחות העקירה. "אף אחד לא עוזב כאן", אומר מזכיר הישוב.

תל קטיפא:

את התל קטיפא מפנה בשעה זו כוח מחטיבת "ברק" של אוגדת "געש". כך מדווח כתבנו קובי פינקלר. כוחות צה"ל מלווים בשוטרים עושים כעת דרכם רגלית לישוב. הציר נסגר לתנועת כל רכב צבאים על מנת לאפשר לחיילים לנוע בביטחה. החיילים מתכוונים להכנס לייישוב ולפנות את התושבים עד הצהרים.

בדולח:

כוחות מחטיבת אביב נכנסו לפני דקות אחדות לישוב בדולח. החיילים מודיעים לתושבים שעד הצהרים עליהם לעזוב את בתיהם.


הכוחות יחלו בעימות עם המפגינים שהגיעו לחיזוק התושבים ורק לאחר מכן יפנו למשפחות.


על פי הדיווח בכוונת הצבא לעקור היום בנוסף לנווה דקלים, מורג וגני טל גם את הישוב! ים תל קטיפא, קטיף, שירת הים ובדולח.

קצינים בכירים בפיקו! ד הדרום סיכמו עם תושבי נצר חזני כי הישוב לא יפונה היום וכי כוחות צה"ל והמשטרה יגיעו לישוב רק מחר, עד אשר ימצא סידור מתאים למגורים זמניים . כך מעדכן קובי פינקלר.

"פינוי רצועת עזה מתושבי הישובים אמור להסתיים עד כניסת השבת" זו הערכת המצב שנשמעת בשעה האחרונה מפי קציני צה"ל וקציני המשטרה. עם זאת נודע כי תושבי נצרים לא ייעקרו מבתיהם עד ליום שני ותושבי עצמונה לא ייעקרו עד יום ראשון.


כוחות התמיכה במתיישבים ממשיכים לזרום לכיוון גוש קטיף וישובי צפון הרצועה. מאות תומכים הצליחו להסתנן לאלי סיני. בכיסופים בלמו כאלף צעירים את דרכם של כוחות העקירה מלהתקדם לעבר משימתם. הכוחות התעמתו בשעות הבוקר עם המפגינים.

במהלך הלילה הגיעו צוותים של קצינים וחיילים לבתי המתיישבים בנווה דקלים, שם פגשו בנים בפנים את המשפחות שכמעט כולן פנו אליהם בדברים קשים. אב הציג את ילדיו ובקול בוכים זעק אל הקצין שהגיע לביתו "תסביר לי למה? למה אתה מגרש את הילדים האלה מהבית שלהם? למה? בגלל שאיזה דיקטטור החליט?". אם ביקשה מחייל אחר להחזיק את ביתה הפעוטה הדומעת כדי שיבין את מי הוא מתכוון לעקור מביתה. צעירים מ! בני הישוב קראו לעבר צוותי השכנוע "אתם טועים, אתם צה"ל, צאו לחאן יונס. שם נמצא האויב. לא כן". אב נוסף קרא לקצין אחר "גם אני לבשתי את המדים הללו. אתם מבזים אותם". "המחבלים והפצמ"רים לא הוציאו אותי מפה, אז אתם תוציאו אותי?", שאלה אחת התושבות.

אתמול עזב את הישוב קטיף דוד חטואל, שאשתו וארבע בנותיו נרצחו לפני כשנה ושלושה חודשים. חטואל לקח עימו את הריהוט בחדרי הבנות, נפרד משכניו לישוב והביע תקווה שהתפילות לביטול גזירת הגירוש תישמע ותיענה.

המראות הקשים צפויים להימשך כאמור, בשעות הבוקר. ברחבי הארץ נראים רכבים עם דגלים שחורים לצד סרטים כתומים. "זה לא אות לאבל. כי אנחנו עדיין מאמינים שהנס יתרחש. זה רק סמל לכך שמדובר בפקודה שדגל שחור מתנוסס עליה", אומר אחד הנהגים.
(ש)No comments:

Related Posts with Thumbnails